KANCELARIA NOTARIALNA

WROCŁAW, UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO 1 • BIUROWIEC TIMES •  II PIĘTRO

NOTARIUSZ ANNA POSWA

TELEFONY: SEKRETARIAT 71 785 15 51  ·  NOTARIUSZ 730 665 100  ·  EMAIL KANCELARIA@WROCLAWNOTARIUSZ.COM.PL

 

Notariusz Wrocław
Notariusz
Kancelaria Notarialna Wrocław
Notariusz Wrocław
Kancelaria Notarialna Wrocław

KANCELARIA NOTARIALNA

WROCŁAW UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO 1

BIUROWIEC TIMES II PIĘTRO

NOTARIUSZ ANNA POSWA

Najem okazjonalny (egzekucja)

  

Najem okazjonalny został wprowadzony w 2009r., gwarantuje on właścicielom nieruchomości skuteczniejszą ochronę ich własności. Dotyczy on tylko osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą wynajmujących lokal mieszkalny. Aby skorzystać z najmu okazjonalnego najemca musi złożyć oświadczenie w formie aktu notarialnego, w którym poddaje się on egzekucji i zobowiązuje się do opróżnienia i wydania lokalu na podstawie umowy najmu w terminie wskazanym w żądaniu opuszczenia lokalu. 

Właściciel nieruchomości z podpisaną umową najmu okazjonalnego może łatwiej pozbyć się uciążliwego lokatora. Zawierając zwykłą umowę o najem lokalu, nie może on wyrzucić lokatora, który nie chce wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania, gdyż taki lokator musi mieć zapewniony lokal socjalny. Najem okazjonalny likwiduje również okres ochronny uniemożliwiający eksmisję lokatora, który trwa od 1 listopada do 31 marca.

 

Jak załatwić   

Przyszły najemca podpisuje w kancelarii notarialnej oświadczenie w formie aktu notarialnego, że poddaje się egzekucji i zobowiązuje się do opróżnienia i wydania lokalu użytkowego na podstawie umowy najmu w terminie wskazanym w żądaniu opuszczenia. 

 

Koszty   

•  sporządzenie oświadczenia najemcy o poddaniu się egzekucji do wydania wynajmowanego lokalu wynosi netto nie więcej niż 1/10 minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli obecnie w 2017 roku - 200 zł + 23% VAT

 

KANCELARIA NOTARIALNA ANNA POSWA (NOTARIUSZ WROCŁAW)


Kancelaria Notarialna Anna Poswa      

50-077 Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 1

Biurowiec Times • II piętro

tel. 71 785 15 51